Spring Refunds have been completed! It will appear on statements within 5-10 days.

2019W CTA Womens 3.0

Division Standings - Blue Flight

Team info Matches Individual Matches Individual Sets Individual Games
Wins Losses Ties Wins Losses Wins Losses Wins Losses
1.

Quail West

Karen White

9 0 0 34 2 69 8 431 154
2.

Pelican Marsh Fireballs

Sherry Whalen

8 1 0 26 10 55 29 350 274
3.

Dunes Smash Hits

Cathie Sklarski

6 3 0 23 13 48 32 354 309
4.

Riverstone CTA Wise Aces

Lucy Slaboch

6 3 0 22 14 51 33 374 304
5.

Bonita National Country Club

Joanne Fasy

5 4 0 19 17 44 39 352 315
6.

Vasari Country Club

MaryAnn Munro

5 4 0 19 17 44 41 324 339
7.

Quarry Net Nuts

Dee Hastings

4 5 0 14 22 37 47 321 341
8.

Village Walk Bonita Racq Pacq

Sue Wade

3 6 0 15 21 32 46 287 351
9.

Dunes Dare Doubles

Anne T O'Callaghan

3 6 0 12 24 31 54 303 373
10.

Bonita Bay

Marilyn Duma

2 7 0 13 23 34 51 280 355
11.

Mediterra Aces

Lisa Castek

2 7 0 12 24 28 52 286 381
12.

Talis Park

Lisa Taylor

1 8 0 7 29 18 59 224 390

Division Standings - Green Flight

Team info Matches Individual Matches Individual Sets Individual Games
Wins Losses Ties Wins Losses Wins Losses Wins Losses
1.

Mediterra Racquettes

Jeanne Goldhaber

8 1 0 29 7 60 21 394 253
2.

Players Club Netchix

Mimi E Shevlin

8 1 0 23 13 49 32 359 320
3.

Pelican Marsh - Ferguson

Maureen Ferguson

7 2 0 26 10 57 29 393 261
4.

Smart Aces/Village Walk Bonita

Alice Schreyer

6 3 0 24 12 50 30 363 278
5.

Pelican Bay Players

Meryl Zausner

6 3 0 19 17 45 39 329 325
6.

Wyndemere

Beth Eberhard

4 5 0 19 17 46 40 348 327
7.

Quarry Alley Gators

Barbara Bolstridge

4 5 0 17 19 37 43 308 333
8.

Strand/Olde Cypress

Sue Gupta

4 5 0 16 20 37 45 303 346
9.

Dunes DQ’s

Gail Pipito

3 6 0 17 19 42 45 333 343
10.

Heritage Bay

Art Nowakowski

3 6 0 12 24 36 53 321 353
11.

Islandwalk Fun Bunch

Susan G Filip

1 8 0 8 28 21 58 242 383
12.

Players Club Beyond Smashing

Joyce Aquilone

0 9 0 6 30 18 63 231 402

Division Standings - Red Flight

Team info Matches Individual Matches Individual Sets Individual Games
Wins Losses Ties Wins Losses Wins Losses Wins Losses
1.

The Marco YMCA Her-ricanes

Jodi Schaufus

9 0 0 32 4 66 18 398 255
2.

Players Club Rockin' Robins

Eileen Santoro

8 1 0 25 11 55 23 390 227
3.

Cambier Slice Girls

Kathleen Doherty

7 2 0 24 12 52 31 370 297
4.

Players Club Sullivan

Diane Sullivan

5 4 0 19 17 46 41 348 298
5.

Grey Oaks

Irv Gardner

5 4 0 18 18 47 38 358 303
6.

Island CC Women

Debbie Doppelt

4 5 0 17 19 43 45 298 328
7.

Hideaway Dare Doubles

Jackie Cox

4 5 0 14 22 33 48 303 361
8.

Fiddlers Creek Optimists

Meg Evangelist

3 6 0 16 20 41 51 326 366
9.

Eagle Creek-The Isles-Verona

Brian Akers

3 6 0 14 22 35 47 303 360
10.

Treviso Bay

Kathy Barger

3 6 0 14 22 31 49 286 361
11.

Fiddlers Creek Racquettes

Dawn Cooper

2 7 0 11 25 26 55 262 378
12.

Hideaway Gold

Joan Janssen

1 8 0 12 24 27 56 271 379

Division Standings PlayOff - Blue Flight

Team info Matches Individual Matches Individual Sets Individual Games
Wins Losses Ties Wins Losses Wins Losses Wins Losses
1.

Pelican Marsh Fireballs

Sherry Whalen

0 0 0 0 0 0 0 0 0
2.

Quail West

Karen White

0 0 0 0 0 0 0 0 0
3.

Mediterra Racquettes

Jeanne Goldhaber

0 0 0 0 0 0 0 0 0
4.

The Marco YMCA Her-ricanes

Jodi Schaufus

0 0 0 0 0 0 0 0 0

Division standings

Have a software question?

League questions should be directed to your league.

239-236-5258 | rickcaltontennis@gmail.com