Fall Team Registration will be September 7-28. Week 1 will be October 12-17.

2020W CTA Mens 3.5

Division Standings - Blue Flight

Team info Matches Individual Matches Individual Sets Individual Games
Wins Losses Ties Wins Losses Wins Losses Wins Losses
1.

Heritage Bay

Art Nowakowski

9 0 0 27 9 59 27 393 268
2.

Sterling Oaks Gold

Robert Heimmel

8 1 0 24 12 53 30 383 307
3.

Bonita National Swingers

Anthony Siciliano

7 2 0 26 10 55 26 389 257
4.

Tarpon Cove

Joe Donnalley

5 4 0 22 14 50 34 356 314
5.

Mediterra

Jerry Mahoney

4 5 0 15 21 33 49 315 367
6.

Vineyards Country Club

Salvatore L Procacci

4 5 0 13 23 35 49 334 368
7.

Worthington

Tom Fleming

3 6 0 15 21 36 45 292 345
8.

Vasari Country Club

David B Chin

3 6 0 15 21 38 48 307 344
9.

Olde Cypress

Floyd Rodgers

1 8 0 13 23 33 53 276 368
10.

Bonita Bay Weadock Warriors

Tom Weadock

1 8 0 10 26 25 56 280 387

Division Standings - Green Flight

Team info Matches Individual Matches Individual Sets Individual Games
Wins Losses Ties Wins Losses Wins Losses Wins Losses
1.

Quarry NOSHOWSv2

Paul A Halpern

7 2 0 27 9 57 25 385 270
2.

Longshore Lake

Mike Van Parys

7 2 0 27 9 58 26 381 267
3.

Dunes 3.5

Steve Pettit

6 2 1 22 14 53 32 367 269
4.

World Tennis Longshots

Bob Lietz

5 3 1 19 17 45 38 352 287
5.

Pelican Bay Breakpoints

Glenn Mouridy

5 4 0 19 17 45 39 349 314
6.

Esplanade

Craig D Norman

4 4 1 16 20 34 46 277 332
7.

Naples Y Blues

Bill Korson

4 5 0 17 19 40 43 322 312
8.

Pelican Marsh

Alan Button

3 6 0 15 21 39 47 331 361
9.

Wyndemere 2

Jim Forbing

2 6 1 13 23 30 51 261 371
10.

Islandwalk

Bill Costello

0 9 0 5 31 12 66 178 420

Division Standings - Red Flight

Team info Matches Individual Matches Individual Sets Individual Games
Wins Losses Ties Wins Losses Wins Losses Wins Losses
1.

Fiddler's Creek Panthers

David Keely

9 0 0 24 12 52 25 368 260
2.

Cambier'Canes-Rushing

Denmark Rushing

7 2 0 23 13 50 34 354 293
3.

Wyndemere

John Doughty

6 3 0 24 12 56 29 378 280
4.

Cambier - Orange Crush

Walt S Conroy

6 3 0 24 12 50 30 361 297
5.

Players Club Blue

Bob Morris

6 3 0 21 15 48 40 361 338
6.

Island Country Club/Hideaway Beach

Steve Zinkan

4 5 0 21 15 45 33 370 315
7.

Grey Oaks

Michael Harrill

3 6 0 10 26 27 54 278 374
8.

Windstar 3.5 Men

Theo Loughrey

2 7 0 11 25 26 54 269 383
9.

Lely Aces

Stephen Satz

1 8 0 12 24 32 52 305 355
10.

Fiddler's Creek Sharks

Phil Tazza

1 8 0 10 26 23 58 249 398

Division Standings PlayOff - Blue Flight

Team info Matches Individual Matches Individual Sets Individual Games
Wins Losses Ties Wins Losses Wins Losses Wins Losses
1.

Heritage Bay

Art Nowakowski

0 0 0 0 0 0 0 0 0
2.

Sterling Oaks Gold

Robert Heimmel

0 0 0 0 0 0 0 0 0
3.

Quarry NOSHOWSv2

Paul A Halpern

0 0 0 0 0 0 0 0 0
4.

Fiddler's Creek Panthers

David Keely

0 0 0 0 0 0 0 0 0

Division standings

Have a software question?

League questions should be directed to your league.

239-236-5258 | rickcaltontennis@gmail.com