Fall Team Registration will be September 7-28. Week 1 will be October 12-17.

2020W CTA Womens 3.0

Division Standings - Blue Flight

Team info Matches Individual Matches Individual Sets Individual Games
Points Wins Losses Ties Wins Losses Losing % Wins Losses Losing % Wins Losses Losing %
1.

Quail West Queens

Roxana Scott

100 9 0 0 32 4 11.11% 66 15 18.52% 412 234 36.22%
2.

Esplanade Friends

Haewon Feltsman

78 7 2 0 23 13 36.11% 50 31 38.27% 357 296 45.33%
3.

Pelican Marsh Fireballs

Sherry Whalen

78 7 2 0 21 15 41.67% 47 31 39.74% 346 260 42.90%
4.

Dunes Dare Doubles

Debbie Cranfill

78 7 2 0 18 18 50.00% 44 38 46.34% 342 286 45.54%
5.

Quarry Net Nuts

Dee Hastings

56 5 4 0 20 16 44.44% 46 37 44.58% 358 321 47.28%
6.

Heritage Bay

Art Nowakowski

56 5 4 0 19 17 47.22% 44 39 46.99% 335 315 48.46%
7.

Vasari Country Club

MaryAnn Munro

56 5 4 0 17 19 52.78% 41 43 51.19% 330 332 50.15%
8.

Riverstone CTA Wise Aces

Kim Picucci

44 4 5 0 18 18 50.00% 39 44 53.01% 300 332 52.53%
9.

Dunes Smash Hits

Cathie Sklarski

22 2 7 0 14 22 61.11% 31 50 61.73% 286 377 56.86%
10.

Bonita Bay Alley Gators

Marilyn Duma

22 2 7 0 12 24 66.67% 28 52 65.00% 266 366 57.91%
11.

Village Walk Racq Pacq

Sue Wade

11 1 8 0 13 23 63.89% 30 51 62.96% 292 376 56.29%
12.

Talis Park

Mary J Dunn

0 0 9 0 9 27 75.00% 24 59 71.08% 263 392 59.85%

Division Standings - Green Flight

Team info Matches Individual Matches Individual Sets Individual Games
Points Wins Losses Ties Wins Losses Losing % Wins Losses Losing % Wins Losses Losing %
1.

Pelican Marsh Dream Team

Chy Holman

88 7 1 0 25 7 21.88% 53 19 26.39% 338 227 40.18%
2.

Wyndemere

Beth Eberhard

88 7 1 0 23 9 28.13% 49 28 36.36% 329 258 43.95%
3.

Strand/Pine Ridge Alley-gators

Chris Dario

75 6 2 0 19 13 40.63% 42 30 41.67% 317 260 45.06%
4.

Players Club Netchix

Mimi E Shevlin

75 6 2 0 16 16 50.00% 40 33 45.21% 317 261 45.16%
5.

Olde Cypress Racqueteers

Linda Najim

63 5 3 0 17 15 46.88% 40 37 48.05% 302 278 47.93%
6.

Pelican Bay Players

Beth Hughes

56 5 4 0 21 15 41.67% 47 38 44.71% 351 323 47.92%
7.

IslandWalk Fun Bunch

Susan G Filip

44 4 5 0 16 20 55.56% 38 47 55.29% 312 343 52.37%
8.

Quarry Alley Gators

Barbara Bolstridge

38 3 5 0 17 15 46.88% 42 34 44.74% 316 289 47.77%
9.

Dunes DQ

Gail Pipito

38 3 5 0 17 15 46.88% 39 37 48.68% 288 319 52.55%
10.

Mediterra Racquettes

Jeanne Goldhaber

38 3 5 0 15 17 53.13% 40 42 51.22% 299 306 50.58%
11.

Quarry Rock-Its

Norma Goldman

33 3 6 0 13 23 63.89% 33 53 61.63% 302 366 54.79%
12.

SMART ACES VILLAGE WALK BONITA

Alice Schreyer

13 1 7 0 10 22 68.75% 25 50 66.67% 264 349 56.93%
13.

Cambier Scarlet Knights

Rosalyn A Polak

11 1 8 0 7 29 80.56% 22 62 73.81% 239 395 62.30%

Division Standings - Red Flight

Team info Matches Individual Matches Individual Sets Individual Games
Points Wins Losses Ties Wins Losses Losing % Wins Losses Losing % Wins Losses Losing %
1.

Players Club Rockin' Robins

Eileen Santoro

100 9 0 0 34 2 5.56% 68 10 12.82% 414 182 30.54%
2.

The Marco Her-ricanes

Jodi Schaufus

78 7 2 0 23 13 36.11% 52 33 38.82% 394 291 42.48%
3.

Player’s Club Sullivan

Diane Sullivan

78 7 2 0 20 16 44.44% 47 39 45.35% 356 311 46.63%
4.

Marco YMCA

Paula J Crane

78 7 2 0 19 17 47.22% 43 38 46.91% 324 284 46.71%
5.

Grey Oaks Volleygators

Michelle Foland

67 6 3 0 22 14 38.89% 50 33 39.76% 372 303 44.89%
6.

Cambier Slice Girls

Kathleen Doherty

67 6 3 0 18 18 50.00% 41 44 51.76% 312 322 50.79%
7.

Windstar 3.0 Ladies

Suzan Earney

56 5 4 0 14 22 61.11% 36 46 56.10% 313 343 52.29%
8.

Treviso Bay Divas

Lori Wolanski

44 4 5 0 17 19 52.78% 40 42 51.22% 311 326 51.18%
9.

Hideaway Beach

Cathy Zinkan

33 3 6 0 15 21 58.33% 38 49 56.32% 297 358 54.66%
10.

Island CC Islanders

Debbie Doppelt

33 3 6 0 15 21 58.33% 34 45 56.96% 301 344 53.33%
11.

Eagle Creek, The Isles, Verona Walk Pain in the Ac

JOAN PARISI

22 2 7 0 16 20 55.56% 35 50 58.82% 282 365 56.41%
12.

Fiddler's Creek Tightly Strung

Claudette Workman

22 2 7 0 14 22 61.11% 34 47 58.02% 287 317 52.48%
13.

Naples Grande Slammers

Christine Siciliano

11 1 8 0 15 21 58.33% 32 43 57.33% 246 337 57.80%
14.

Fiddler's Creek Racquettes

Dawn Cooper

11 1 8 0 10 26 72.22% 23 54 70.13% 266 392 59.57%

Division Standings PlayOff - Blue Flight

Team info Matches Individual Matches Individual Sets Individual Games
Points Wins Losses Ties Wins Losses Losing % Wins Losses Losing % Wins Losses Losing %
1.

Quail West Queens

Roxana Scott

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2.

Pelican Marsh Dream Team

Chy Holman

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3.

Wyndemere

Beth Eberhard

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4.

Players Club Rockin' Robins

Eileen Santoro

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Division standings

Have a software question?

League questions should be directed to your league.

239-236-5258 | rickcaltontennis@gmail.com